Firmamız İspanya Bioconservacion firmasının Türkiye temsilcisidir. Konumuz hasat sonrası "post harvest", ürünlerin nihai tüketicisine ulaşıncaya kadar geçen süreç içinde ürünlerin içinde bulunduğu ortamın havasını temizleyerek, daha uzun ve sağlıklı bir şekilde müşterisine ulasması konusunda çözümler üretmektir.
Biz bu süreci 3 ana başlık altında topluyoruz:
DEPOLAMA
NAKLİYE
PAKETLEMEDEN RAFA

DEPOLAMA

Bilindiği üzere tüm meyve ve sebzelerde olgunlaşma hormonu diye adlandırılan "etilen" üzerine iki mekanizma çalışır:
1. Meyve ve sebzeler türüne göre az veya çok miktarda ortama etilen verirler.
2. Ortamdaki etilenden de türüne göre az veya çok miktarda tüm sebze ve meyveler etkilenir; "yaşlanır".
Depolama esnasında kapalı olan ortamda meyvenin dışarıya vermiş olduğu etilenin konsantrasyonu artacağından meyve ve sebzelerin "yaşlanma" hızıda artacaktır.
BIOCONSERVACION depolama sırasında deponun hacmine göre özel olarak dizayn edilmiş olan ETH serisi makineleri ve BI-ON granülleri ile deponun havasını etilen ve diğer bakteri ve sporlardan arındırarak meyve ve sebzelerin daha uzun bir raf ömrüne sahip olmalarını sağlamaktadır.

Dogal kalaylar ve potasyum permanganat ana formülü ile üretilen BI-ON granüllerinin en büyük özelliği etilen gazını çekmesidir. Onun yanında mantar,küf ve koku sporlarını da bir mıknatis gibi üzerine çeker ve dolayisi ile sebze ve meyveyi olumsuz yönde etkileyen mekanizmaları ortamdan kaldırır. Ürünlerin daha sağlıklı nihai tüketicisine ulaşmasını sağlar.
Tüm BI-ON granüllerimizin 1 kilogramının minimum 3 litre etilen gazı abzorve etme kapasitesi vardır.NAKLİYE


Nakliye sırasında da aynı depolama esnasında da olduğu gibi meyve ve sebzelerin ortama vermiş oldukları etilen , etilene duyarlı olan meyve ve sebzelerin hızlıca yaşlanmasına sebebiyet verir. BIOCONSERVACION kara deniz veya hava nakliyesi sırasında EXTEND ve SWIFT filtreler sayesinde ortamın havasını temizler ve ürünlerin bu süreç dahilinde yaşlanmasını yavaşlatır. Her iki filtreninde etken maddesi yine depolamada ETH makinelerimizde kullanılan kalay ve potasyum permanganat karışımı olan granüllerimizdir.

PAKETLEME'DEN RAF'A

Bioconcervacion 7 gr lik poşetleri ürünlerinizin sigortasıdır.
Ürünlerinizi ilk paketlemede koruma altına alan ve bu korumayı ürünleriniz en son kullanıcısına ulaşıncaya kadar devam ettiren bu pratik çözümümüz firmanızın piyasadaki imajini bir kat daha güçlendirecektir. Bu süreç dahilinde ürünlerinizin ETILEN den kaynaklanacak olan yaşlanmaını durdurulacak ve bunun doğal getirisi olan daha uzun raf ömrü ürünlerinize artı bir katma deger sağlayacaktır.
Bu poşetler ticari ömrünü doldurunca 100% doğa dostu olan ürünlerimizi doğal gübre ( manganez dioksit ) olarak kullanabilirsiniz.
Ambalaj materyali ( Tyvek, Dupont ) ve kullanılan mürekkep EC 80.30-3, EN 1186, ENV 13130 standartlarına sahip olup aynı zamanda FDA onaylıdır. Tüm ürünlerimiz gibi 7 gr poşetlerimiz de ECO-CERT ve SOIL-ORGANISATION dan ekolojik/organik belgelere sahiptir.
Ambalajında her birinde 250 adet poşet bulunan 500 adet lik ambalajlardadır.
ETILEN havadan hafif olduğu için, poşetlerimizin kullanıldığı kutular plastik streç ile kapatılmalı böylece  sterç film yırtılıncaya kadar ürünlerinizi ETILEN den kaynaklanan zararlardan korur.

MEREKS DIŞ TİCARET VE MÜMESSİLLİK LTD. ŞTİ.    2007
BİZE ULAŞIN

TEL +90 324 324 1212 FAX +90 324 325 7715

E-MAIL : info@mereks.com


PALMIYE MAH. 1213 SOKAK ACAR APT. NO: 9/B ZEMİN KAT 33110 YENİŞEHİR - MERSİN - TÜRKİYE